SET SCREW HEX HEAD G8 ZINC UNC 3/8'' X 1-1/2'' SCREW ONLY
SET SCREW HEX HEAD G8 ZINC UNC 3/8'' X 1-1/2'' SCREW ONLY
| Diameter | 1-1/2" |
| Diameter in mm | 38.10mm |
| Finish | Zinc Plated |
| Head | Hex |
| Length | 1-1/2" |
| Material | Grade 8 |
| Quick find or apn | Suc806012Z |
| Spec 1 | As2465 / Grade 8 |
| Thread | 1-1/2" |
| Thread type | UNC |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SHXG8ZC100150SO
SKU: BSG8ZC0370150
Product Code: SHXG8ZC100150SO
SKU: BSG8ZC0370150
All Stores Availability:
367 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$4,102.93 Per 100
Ex Tax: $3,729.94
Box Quantity: 150Ex Tax: $3,729.94
Qty:
- OR -



