BOLT HEX HEAD 10.9 ZINC M/FINE M16-1.50 X 90MM BOLT ONLY
BOLT HEX HEAD 10.9 ZINC M/FINE M16-1.50 X 90MM BOLT ONLY
| Diameter | 16mm |
| Diameter in mm | 16mm |
| Finish | Zinc Plated |
| Head | Hex |
| Length | 90mm |
| Material | Grade 10.9 |
| Spec 1 | AS1110.1 / Class 10.9 |
| Thread | M16 |
| Thread pitch | 1.5mm |
| Thread type | Metric Fine |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: BHX10ZMF161500090BO
SKU: BH10ZFM160090
Product Code: BHX10ZMF161500090BO
SKU: BH10ZFM160090
All Stores Availability:
48 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$38,299.77 Per 100
Ex Tax: $34,817.97
Box Quantity: 25Ex Tax: $34,817.97
Qty:
- OR -



