BOLT HEX HEAD 8.8 ZINC M/FINE M 8-1.00 X 45MM BOLT ONLY
BOLT HEX HEAD 8.8 ZINC M/FINE M 8-1.00 X 45MM BOLT ONLY
| Diameter | 8mm |
| Diameter in mm | 8.00mm |
| Finish | Zinc Plated |
| Head | Hex |
| Length | 45mm |
| Material | Grade 8.8 |
| Quick find or apn | Hmf808045Z |
| Spec 1 | As1110.1 / Class 8.8 |
| Thread | M8 |
| Thread pitch | 1mm |
| Thread type | Metric Fine |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: BHX88ZMF081000045BO
SKU: BH88ZFM080045
Product Code: BHX88ZMF081000045BO
SKU: BH88ZFM080045
All Stores Availability:
393 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$1,224.85 Per 100
Ex Tax: $1,113.50
Box Quantity: 200Ex Tax: $1,113.50
Qty:
- OR -



