SET SCREW HEX HEAD 8.8 PLN M/FINE M12-1.25 X 35MM SCREW ONLY
SET SCREW HEX HEAD 8.8 PLN M/FINE M12-1.25 X 35MM SCREW ONLY
| Diameter | 12mm |
| Diameter in mm | 12mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Hex |
| Length | 35mm |
| Material | Grade 8.8 |
| Quick find or apn | Sms812035B |
| Spec 1 | As1110.2 / Class 8.8 |
| Thread | M12 |
| Thread pitch | 1.25mm |
| Thread type | Metric Fine |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SHX88PMF121250035SO
SKU: BS88PFM120035F
Product Code: SHX88PMF121250035SO
SKU: BS88PFM120035F
All Stores Availability:
307 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$3,103.22 Per 100
Ex Tax: $2,821.11
Box Quantity: 75Ex Tax: $2,821.11
Qty:
- OR -



.jpg)