SET SCREW HEX HEAD 8.8 ZINC M12-1.75 X 50MM SCREW ONLY
SET SCREW HEX HEAD 8.8 ZINC M12-1.75 X 50MM SCREW ONLY
| Diameter | 12mm |
| Diameter in mm | 12mm |
| Finish | Zinc Plated |
| Head | Hex |
| Length | 50mm |
| Material | Grade 8.8 |
| Quick find or apn | Smc812050Z |
| Spec 1 | As1110.2 / Class 8.8 |
| Thread | M12 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SHX88ZM120050SO
SKU: 470128
Product Code: SHX88ZM120050SO
SKU: 470128
All Stores Availability:
3643 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$2,156.22 Per 100
Ex Tax: $1,960.20
Box Quantity: 75Ex Tax: $1,960.20
Qty:
- OR -



.jpg)