SET SCREW HEX HEAD 8.8 ZINC M16-2.00 X 60MM SCREW ONLY
SET SCREW HEX HEAD 8.8 ZINC M16-2.00 X 60MM SCREW ONLY
| Diameter | 16mm |
| Diameter in mm | 16mm |
| Finish | Zinc Plated |
| Head | Hex |
| Length | 60mm |
| Material | Grade 8.8 |
| Spec 1 | As1110.2 / Class 8.8 |
| Thread | M16 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SHX88ZM160060SO
SKU: 470163
Product Code: SHX88ZM160060SO
SKU: 470163
All Stores Availability:
1099 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$4,103.99 Per 100
Ex Tax: $3,730.90
Box Quantity: 25Ex Tax: $3,730.90
Qty:
- OR -



.jpg)