SET SCREW HEX HEAD NYLON UNC 1/2'' X 1'' SCREW ONLY
SET SCREW HEX HEAD NYLON UNC 1/2'' X 1'' SCREW ONLY
| Diameter | 1/2" |
| Diameter in mm | 12.70mm |
| Head | Hex |
| Length | 1" |
| Material | Nylon |
| Quick find or apn | Qnbs501 |
| Spec 1 | Asme B18.2.1 / Hec |
| Thread | 1/2" |
| Thread type | UNC |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SHXNYC120100SO
SKU: BS66PC0500100
Product Code: SHXNYC120100SO
SKU: BS66PC0500100
All Stores Availability:
This is a non stocked item. Please contact us for more information regarding approximate delivery times.
Price:
$10,116.45 Per 100
Ex Tax: $9,196.77
Box Quantity: 20Ex Tax: $9,196.77
Qty:
- OR -
This product has a minimum quantity of 100



