BOLT HEX HEAD 8.8 PLN M 6-1.00 X 40MM BOLT ONLY
BOLT HEX HEAD 8.8 PLN M 6-1.00 X 40MM BOLT ONLY
| Diameter | 6mm |
| Diameter in mm | 6mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Hex |
| Length | 40mm |
| Material | Grade 8.8 |
| Quick find or apn | Hmc806040B |
| Spec 1 | As1110.1 / Class 8.8 |
| Thread | M6 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: BHX88PM060040BO
SKU: 880019
Product Code: BHX88PM060040BO
SKU: 880019
All Stores Availability:
1632 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$452.91 Per 100
Ex Tax: $411.74
Box Quantity: 200Ex Tax: $411.74
Qty:
- OR -



