BOLT HEX HEAD G5 ZINC UNC 3/8'' X 5'' BOLT ONLY
BOLT HEX HEAD G5 ZINC UNC 3/8'' X 5'' BOLT ONLY
| Diameter | 3/8" |
| Diameter in mm | 9.53mm |
| Finish | Zinc Plated |
| Head | Hex |
| Length | 5" |
| Material | Grade 5 |
| Quick find or apn | Huc506050Z |
| Spec 1 | As2465 / Grade 5 |
| Thread | 3/8" |
| Thread type | UNC |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: BHXG5ZC100500BO
SKU: 847166
Product Code: BHXG5ZC100500BO
SKU: 847166
All Stores Availability:
410 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$2,063.97 Per 100
Ex Tax: $1,876.34
Box Quantity: 50Ex Tax: $1,876.34
Qty:
- OR -



