BOLT HEX HEAD G8 PLN UNC 5/16'' X 1-3/4'' BOLT ONLY
BOLT HEX HEAD G8 PLN UNC 5/16'' X 1-3/4'' BOLT ONLY
| Diameter | 5/16" |
| Diameter in mm | 7.94mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Hex |
| Length | 1-3/4" |
| Material | Grade 8 |
| Spec 1 | As2465 / Grade 8 |
| Thread | 5/16" |
| Thread type | UNC |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: BHXG8PC080175BO
SKU: 451369
Product Code: BHXG8PC080175BO
SKU: 451369
All Stores Availability:
813 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$762.89 Per 100
Ex Tax: $693.54
Box Quantity: 150Ex Tax: $693.54
Qty:
- OR -



