BOLT HEX HEAD NYLON UNC 1/2'' X 2-1/2'' BOLT ONLY
BOLT HEX HEAD NYLON UNC 1/2'' X 2-1/2'' BOLT ONLY
| Diameter | 1/2" |
| Diameter in mm | 12.70mm |
| Head | Hex |
| Length | 2-1/2" |
| Material | Nylon |
| Quick find or apn | Qnbh50250 |
| Spec 1 | Din 931 / Nylon |
| Thread | 1/2" |
| Thread type | UNC |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: BHXNYC120250BO
SKU: BH66PC0500250
Product Code: BHXNYC120250BO
SKU: BH66PC0500250
All Stores Availability:
This is a non stocked item. Please contact us for more information regarding approximate delivery times.
Price:
$11,069.43 Per 100
Ex Tax: $10,063.12
Box Quantity: 20Ex Tax: $10,063.12
Qty:
- OR -
This product has a minimum quantity of 100



