BOLT STRUCTURAL HEX HD 8.8 GAL M16 X 700MM ASSY
BOLT STRUCTURAL HEX HD 8.8 GAL M16 X 700MM ASSY
| Diameter | 16mm |
| Diameter in mm | 16mm |
| Finish | Galvanised |
| Head | Hex |
| Length | 700mm |
| Material | Grade 8.8 |
| Quick find or apn | S16700 |
| Spec 1 | As1252:1983 / Class 8.8 |
| Thread | M16 |
| Thread type | Metric |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: BST88GM160700BA
SKU: KBHSTGCM160700
Product Code: BST88GM160700BA
SKU: KBHSTGCM160700
All Stores Availability:
This is a non stocked item. Please contact us for more information regarding approximate delivery times.
Price:
$54,213.06 Per 100
Ex Tax: $49,284.60
Box Quantity: 1Ex Tax: $49,284.60
Qty:
- OR -
This product has a minimum quantity of 20



