HOBSON UNC STUD BOLT CADMIUM ASTM A193 / GRADE B7 UNC 1/2X105MM
View all HOBSON ENGINERRING products
HOBSON UNC STUD BOLT CADMIUM ASTM A193 / GRADE B7 UNC 1/2X105MM
| Diameter | 1/2" |
| Diameter in mm | 12.70mm |
| Finish | Cadmium |
| Head | Stud |
| Length | 105mm |
| Material | Grade B7 |
| Spec 1 | Astm A193 / Grade B7 |
| Thread | 1/2" |
| Thread type | UNC |
| Type | Petrochemical |
Brand: HOBSON ENGINERRING
Product Code: HOBSSPB7CC0500105
SKU: SPB7CC0500105
Product Code: HOBSSPB7CC0500105
SKU: SPB7CC0500105
All Stores Availability:
This is a non stocked item. Please contact us for more information regarding approximate delivery times.
Price:
$29,460.95 Per 100
Ex Tax: $26,782.68
Box Quantity: 16Ex Tax: $26,782.68
Qty:
- OR -


