HOBSON UNC STUD BOLT & NUT KIT HDG B7+2H 7/8 UNC 330MM
View all HOBSON ENGINERRING products
HOBSON UNC STUD BOLT & NUT KIT HDG B7+2H 7/8 UNC 330MM
| Diameter | 7/8" |
| Diameter in mm | 22.23mm |
| Finish | Galvanised |
| Head | Stud |
| Hole size | |
| Length | 330mm |
| Material | Grade B7+2H |
| Spec 1 | Astm A193 / A194 Gr B7+2H |
| Thread | 7/8" |
| Thread type | UNC |
| Type | Petrochemical |
Brand: HOBSON ENGINERRING
Product Code: HOBSKSPB7GC0870330
SKU: KSPB7GC0870330
Product Code: HOBSKSPB7GC0870330
SKU: KSPB7GC0870330
All Stores Availability:
This is a non stocked item. Please contact us for more information regarding approximate delivery times.
Price:
$70,828.35 Per 100
Ex Tax: $64,389.41
Box Quantity: 4Ex Tax: $64,389.41
Qty:
- OR -



