HOBSON UNC STUD BOLT & NUT KIT PLN B7+2H UNC 1X135MM
View all HOBSON ENGINERRING products
HOBSON UNC STUD BOLT & NUT KIT PLN B7+2H UNC 1X135MM
| Diameter | 1" |
| Diameter in mm | 25.40mm |
| Finish | Black Oxide |
| Hole size | |
| Length | 135mm |
| Material | Grade B7+2H |
| Spec 1 | Astm A193 / A194 Gr B7+2H |
| Thread | 1" |
| Thread type | UNC |
| Type | Petrochemical |
Brand: HOBSON ENGINERRING
Product Code: PET-STUB7PC250135MMKIT
SKU: KSPB7PC1000135
Product Code: PET-STUB7PC250135MMKIT
SKU: KSPB7PC1000135
All Stores Availability:
This is a non stocked item. Please contact us for more information regarding approximate delivery times.
Price:
$31,680.47 Per 100
Ex Tax: $28,800.43
Box Quantity: 4Ex Tax: $28,800.43
Qty:
- OR -


