HOBSON UNC STUD BOLT PLN ASTM A193 / GRADE B8 CL2 UNC 1/2X290MM
View all HOBSON ENGINERRING products
HOBSON UNC STUD BOLT PLN ASTM A193 / GRADE B8 CL2 UNC 1/2X290MM
| Diameter | 1/2" |
| Diameter in mm | 12.70mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Stud |
| Length | 290mm |
| Material | Grade B8 Class 2 |
| Spec 1 | Astm A193 / Grade B8 Cl2 |
| Thread | 1/2" |
| Thread type | UNC |
| Type | Petrochemical |
Brand: HOBSON ENGINERRING
Product Code: HOBSSP82PC0500290
SKU: SP82PC0500290
Product Code: HOBSSP82PC0500290
SKU: SP82PC0500290
All Stores Availability:
This is a non stocked item. Please contact us for more information regarding approximate delivery times.
Price:
$48,802.40 Per 100
Ex Tax: $44,365.82
Box Quantity: 16Ex Tax: $44,365.82
Qty:
- OR -


