HOBSON UNC STUD BOLT PLN ASTM A193 / GRADE B8 CL2 UNC 1X275MM
View all HOBSON ENGINERRING products
HOBSON UNC STUD BOLT PLN ASTM A193 / GRADE B8 CL2 UNC 1X275MM
| Diameter | 1" |
| Diameter in mm | 25.40mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Stud |
| Length | 275mm |
| Material | Grade B8 Class 2 |
| Spec 1 | Astm A193 / Grade B8 Cl2 |
| Thread | 1" |
| Thread type | UNC |
| Type | Petrochemical |
Brand: HOBSON ENGINERRING
Product Code: HOBSSP82PC1000275
SKU: SP82PC1000275
Product Code: HOBSSP82PC1000275
SKU: SP82PC1000275
All Stores Availability:
This is a non stocked item. Please contact us for more information regarding approximate delivery times.
Price:
$167,513.12 Per 100
Ex Tax: $152,284.65
Box Quantity: 4Ex Tax: $152,284.65
Qty:
- OR -


