PETROCHEMICAL THREADED ROD ASTM A193 B7 PLN UN8 1-7/8 X 6 FT
PETROCHEMICAL THREADED ROD ASTM A193 B7 PLN UN8 1-7/8 X 6 FT
| Diameter | 1-7/8" |
| Diameter in mm | 47.63mm |
| Finish | Black Oxide |
| Length | 6ft |
| Material | Grade B7 |
| Spec 1 | Astm A193 / Grade B7 |
| Thread | 1-7/8" |
| Thread type | UN8 |
| Type | Petrochemical |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: PET-RTRB7PU8470006
SKU: APB7PU1871829
Product Code: PET-RTRB7PU8470006
SKU: APB7PU1871829
All Stores Availability:
This is a non stocked item. Please contact us for more information regarding approximate delivery times.
Price:
$1,022,355.94 Each
Ex Tax: $929,414.49
Box Quantity: 1Ex Tax: $929,414.49
Qty:
- OR -



