SET SCREW HEX HEAD 8.8 GAL M12-1.75 X 40MM SCREW ONLY
SET SCREW HEX HEAD 8.8 GAL M12-1.75 X 40MM SCREW ONLY
| Diameter | 12mm |
| Diameter in mm | 12mm |
| Finish | Galvanised |
| Head | Hex |
| Length | 40mm |
| Material | Grade 8.8 |
| Spec 1 | As1110.2 / Class 8.8 |
| Thread | M12 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SHX88GM120040SO
SKU: BS88GCM120040
Product Code: SHX88GM120040SO
SKU: BS88GCM120040
All Stores Availability:
3859 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$2,868.35 Per 100
Ex Tax: $2,607.59
Box Quantity: 100Ex Tax: $2,607.59
Qty:
- OR -


