SET SCREW HEX HEAD 8.8 GAL M16-2.00 X 35MM SCREW ONLY
SET SCREW HEX HEAD 8.8 GAL M16-2.00 X 35MM SCREW ONLY
| Diameter | 16mm |
| Diameter in mm | 16mm |
| Finish | Galvanised |
| Head | Hex |
| Length | 35mm |
| Material | Grade 8.8 |
| Spec 1 | As1110.2 / Class 8.8 |
| Thread | M16 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SHX88GM160035SO
SKU: BS88GCM160035
Product Code: SHX88GM160035SO
SKU: BS88GCM160035
All Stores Availability:
377 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$14,693.28 Per 100
Ex Tax: $13,357.53
Box Quantity: 25Ex Tax: $13,357.53
Qty:
- OR -



