SET SCREW HEX HEAD 8.8 PLN M/FINE M 8-1.00 X 50MM SCREW ONLY
SET SCREW HEX HEAD 8.8 PLN M/FINE M 8-1.00 X 50MM SCREW ONLY
| Diameter | 8mm |
| Diameter in mm | 8.00mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Hex |
| Length | 50mm |
| Material | Grade 8.8 |
| Quick find or apn | Smf808050B |
| Spec 1 | As1110.2 / Class 8.8 |
| Thread | M8 |
| Thread pitch | 1mm |
| Thread type | Metric Fine |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SHX88PMF081000050SO
SKU: BS88PFM080050
Product Code: SHX88PMF081000050SO
SKU: BS88PFM080050
All Stores Availability:
625 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$1,818.10 Per 100
Ex Tax: $1,652.82
Box Quantity: 200Ex Tax: $1,652.82
Qty:
- OR -



.jpg)