SET SCREW HEX HEAD 8.8 PLN M12-1.75 X 25MM SCREW ONLY
SET SCREW HEX HEAD 8.8 PLN M12-1.75 X 25MM SCREW ONLY
| Diameter | 12mm |
| Diameter in mm | 12mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Hex |
| Length | 25mm |
| Material | Grade 8.8 |
| Quick find or apn | Smc812025B |
| Spec 1 | As1110.2 / Class 8.8 |
| Thread | M12 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SHX88PM120025SO
SKU: 880112
Product Code: SHX88PM120025SO
SKU: 880112
All Stores Availability:
604 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$1,868.45 Per 100
Ex Tax: $1,698.59
Box Quantity: 50Ex Tax: $1,698.59
Qty:
- OR -



.jpg)