SET SCREW HEX HEAD G8 PLN UNF 1'' - 12 TPI X 2-1/4'' SCREW ONLY
SET SCREW HEX HEAD G8 PLN UNF 1'' - 12 TPI X 2-1/4'' SCREW ONLY
| Diameter | 1" |
| Diameter in mm | 25.40mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Hex |
| Length | 2-1/4" |
| Material | Grade 5 |
| Thread | 1" |
| Thread pitch | 12tpi |
| Thread type | UNF |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SHXG8PF25120225SO
SKU: SHXG8PF25120225SO
Product Code: SHXG8PF25120225SO
SKU: SHXG8PF25120225SO
All Stores Availability:
This is a non stocked item. Please contact us for more information regarding approximate delivery times.
Price:
$15,791.97 Per 100
Ex Tax: $14,356.34
Box Quantity: 5Ex Tax: $14,356.34
Qty:
- OR -
This product has a minimum quantity of 5



.jpg)