SET SCREW HEX HEAD G8 PLN UNF 1/2'' X 1-1/4'' SCREW ONLY
SET SCREW HEX HEAD G8 PLN UNF 1/2'' X 1-1/4'' SCREW ONLY
| Diameter | 1/2" |
| Diameter in mm | 12.70mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Hex |
| Length | 1-1/4" |
| Material | Grade 8 |
| Quick find or apn | Suf808011B |
| Spec 1 | As2465 / Grade 8 |
| Thread | 1/2" |
| Thread type | UNF |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SHXG8PF120125SO
SKU: BSG8PF0500125
Product Code: SHXG8PF120125SO
SKU: BSG8PF0500125
All Stores Availability:
505 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$2,109.05 Per 100
Ex Tax: $1,917.32
Box Quantity: 75Ex Tax: $1,917.32
Qty:
- OR -



.jpg)