SET SCREW HEX HEAD NYLON UNC 1/4'' X 1/2'' SCREW ONLY
SET SCREW HEX HEAD NYLON UNC 1/4'' X 1/2'' SCREW ONLY
| Diameter | 1/4" |
| Diameter in mm | 6.35mm |
| Head | Hex |
| Length | 1/2'' |
| Material | Nylon |
| Quick find or apn | Qnbs2550 |
| Spec 1 | Asme B18.2.1 / Hec |
| Thread | 1/4" |
| Thread type | UNC |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SHXNYC060050SO
SKU: BS66PC0250050
Product Code: SHXNYC060050SO
SKU: BS66PC0250050
All Stores Availability:
This is a non stocked item. Please contact us for more information regarding approximate delivery times.
Price:
$4,883.64 Per 100
Ex Tax: $4,439.67
Box Quantity: 100Ex Tax: $4,439.67
Qty:
- OR -



