SET SCREW HEX HEAD NYLON UNC 3/8'' X 1'' SCREW ONLY
SET SCREW HEX HEAD NYLON UNC 3/8'' X 1'' SCREW ONLY
| Diameter | 3/8" |
| Diameter in mm | 9.53mm |
| Head | Hex |
| Length | 1" |
| Material | Nylon |
| Quick find or apn | Qnbs371 |
| Spec 1 | Asme B18.2.1 / Hec |
| Thread | 3/8" |
| Thread type | UNC |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SHXNYC100100SO
SKU: BS66PC0370100
Product Code: SHXNYC100100SO
SKU: BS66PC0370100
All Stores Availability:
This is a non stocked item. Please contact us for more information regarding approximate delivery times.
Price:
$7,500.04 Per 100
Ex Tax: $6,818.22
Box Quantity: 25Ex Tax: $6,818.22
Qty:
- OR -
This product has a minimum quantity of 25



