SET SCREW HEX HEAD SS316 8.8 M12-1.75 X 35MM SCREW ONLY
SET SCREW HEX HEAD SS316 8.8 M12-1.75 X 35MM SCREW ONLY
| Diameter | 12mm |
| Diameter in mm | 12mm |
| Head | Hex |
| Length | 35mm |
| Material | SS316 Grade 8.8 |
| Quick find or apn | 4017A41203588 |
| Spec 1 | Iso 4017 / Bumax 88 |
| Thread | M12 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
Brand: BUMAX
Product Code: SHX88S6M120035SO
SKU: BSB8PCM120035
Product Code: SHX88S6M120035SO
SKU: BSB8PCM120035
All Stores Availability:
4 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$39,701.64 Per 100
Ex Tax: $36,092.40
Box Quantity: 1Ex Tax: $36,092.40
Qty:
- OR -



