SOCKET BUTTON HEAD ALLOY PLN UNF 1/4 X 1/2
SOCKET BUTTON HEAD ALLOY PLN UNF 1/4 X 1/2
| Diameter | 1/4" |
| Diameter in mm | 6.35mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Button |
| Length | 1/2'' |
| Quick find or apn | Bnf14/12 |
| Spec 1 | Ansi B18.3 / Astm F835 |
| Thread | 1/4" |
| Thread type | UNF |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SBHPF060050
SKU: 201107
Product Code: SBHPF060050
SKU: 201107
All Stores Availability:
54 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$1,182.24 Per 100
Ex Tax: $1,074.76
Box Quantity: 100Ex Tax: $1,074.76
Qty:
- OR -



