SOCKET BUTTON HEAD ALLOY ZINC UNC 3/8 X 2
SOCKET BUTTON HEAD ALLOY ZINC UNC 3/8 X 2
| Diameter | 3/8" |
| Diameter in mm | 9.53mm |
| Finish | Zinc Plated |
| Head | Button |
| Length | 2" |
| Quick find or apn | Bnc38/2Z |
| Spec 1 | Ansi B18.3 / Astm F835 |
| Thread | 3/8" |
| Thread type | UNC |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SBHZC100200
SKU: 874318
Product Code: SBHZC100200
SKU: 874318
All Stores Availability:
332 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$3,726.34 Per 100
Ex Tax: $3,387.58
Box Quantity: 100Ex Tax: $3,387.58
Qty:
- OR -



