SOCKET BUTTON HEAD ALLOY ZINC UNC 5/16 X 1/2
SOCKET BUTTON HEAD ALLOY ZINC UNC 5/16 X 1/2
| Diameter | 5/16" |
| Diameter in mm | 7.94mm |
| Finish | Zinc Plated |
| Head | Button |
| Length | 1/2'' |
| Quick find or apn | Bnc516/12Z |
| Spec 1 | Ansi B18.3 / Astm F835 |
| Thread | 5/16" |
| Thread type | UNC |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SBHZC080050
SKU: 874133
Product Code: SBHZC080050
SKU: 874133
All Stores Availability:
100 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$1,250.84 Per 100
Ex Tax: $1,137.13
Box Quantity: 100Ex Tax: $1,137.13
Qty:
- OR -



