SOCKET FLAT HEAD ALLOY PLN UNC 3/8 X 1-3/4
SOCKET FLAT HEAD ALLOY PLN UNC 3/8 X 1-3/4
| Diameter | 3/8" |
| Diameter in mm | 9.53mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Flat |
| Length | 1-1/8" |
| Quick find or apn | Knc38/134 |
| Spec 1 | Ansi B18.3 / Astm F835 |
| Thread | 3/8" |
| Thread type | UNC |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SFHPC100175
SKU: 211217
Product Code: SFHPC100175
SKU: 211217
All Stores Availability:
168 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$2,353.73 Per 100
Ex Tax: $2,139.75
Box Quantity: 100Ex Tax: $2,139.75
Qty:
- OR -



