SOCKET FLAT HEAD ALLOY PLN UNC 3/8 X 2-1/2
SOCKET FLAT HEAD ALLOY PLN UNC 3/8 X 2-1/2
| Diameter | 3/8" |
| Diameter in mm | 9.53mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Flat |
| Length | 2-1/2" |
| Quick find or apn | Knc38/212 |
| Spec 1 | Ansi B18.3 / Astm F835 |
| Thread | 3/8" |
| Thread type | UNC |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SFHPC100250
SKU: 211223
Product Code: SFHPC100250
SKU: 211223
All Stores Availability:
243 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$3,402.07 Per 100
Ex Tax: $3,092.79
Box Quantity: 50Ex Tax: $3,092.79
Qty:
- OR -



