SOCKET FLAT HEAD ALLOY PLN UNC 3/8 X 3
SOCKET FLAT HEAD ALLOY PLN UNC 3/8 X 3
| Diameter | 3/8" |
| Diameter in mm | 9.53mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Flat |
| Length | 3" |
| Quick find or apn | Knc38/3 |
| Spec 1 | Ansi B18.3 / Astm F835 |
| Thread | 3/8" |
| Thread type | UNC |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SFHPC100300
SKU: 211225
Product Code: SFHPC100300
SKU: 211225
All Stores Availability:
233 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$4,214.39 Per 100
Ex Tax: $3,831.26
Box Quantity: 50Ex Tax: $3,831.26
Qty:
- OR -



