SOCKET FLAT HEAD ALLOY PLN UNF 1/2 X 1-1/2
SOCKET FLAT HEAD ALLOY PLN UNF 1/2 X 1-1/2
| Diameter | 1/2" |
| Diameter in mm | 12.70mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Flat |
| Length | 1-1/2" |
| Quick find or apn | Knf12/112 |
| Spec 1 | Ansi B18.3 / Astm F835 |
| Thread | 1/2" |
| Thread type | UNF |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SFHPF120150
SKU: 211313
Product Code: SFHPF120150
SKU: 211313
All Stores Availability:
304 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$7,607.29 Per 100
Ex Tax: $6,915.72
Box Quantity: 100Ex Tax: $6,915.72
Qty:
- OR -



