SOCKET HEAD CAP SCREW PLN M16-2.00 X 250MM
SOCKET HEAD CAP SCREW PLN M16-2.00 X 250MM
| Diameter | 16mm |
| Diameter in mm | 16mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Cap |
| Length | 250mm |
| Material | Class 12.9 |
| Spec 1 | Din 912 / Class 12.9 |
| Thread | M16 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SCHPM160250
SKU: 532723
Product Code: SCHPM160250
SKU: 532723
All Stores Availability:
This is a non stocked item. Please contact us for more information regarding approximate delivery times.
Price:
$67,519.03 Per 100
Ex Tax: $61,380.94
Box Quantity: 10Ex Tax: $61,380.94
Qty:
- OR -
This product has a minimum quantity of 10



