SOCKET HEAD CAP SCREW SS316 M16-2.00 X 35MM
SOCKET HEAD CAP SCREW SS316 M16-2.00 X 35MM
| Diameter | 16mm |
| Diameter in mm | 16mm |
| Head | Cap |
| Length | 35mm |
| Material | SS316 Grade 8.8 |
| Quick find or apn | 4762A41603588 |
| Spec 1 | Iso 4762 / Bumax 88 |
| Thread | M16 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SCH88S6160035
SKU: SHB8PCM160035
Product Code: SCH88S6160035
SKU: SHB8PCM160035
All Stores Availability:
This is a non stocked item. Please contact us for more information regarding approximate delivery times.
Price:
$110,931.29 Per 100
Ex Tax: $100,846.63
Box Quantity: 1Ex Tax: $100,846.63
Qty:
- OR -
This product has a minimum quantity of 25


