SOCKET SET SCREW DOG POINT PLN M12-1.75 X 35MM
SOCKET SET SCREW DOG POINT PLN M12-1.75 X 35MM
| Diameter | 12mm |
| Diameter in mm | 12mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Grub |
| Length | 35mm |
| Material | Alloy |
| Quick find or apn | Sm12/35D |
| Spec 1 | Din 915 / Alloy Steel |
| Thread | M12 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
| Type | Dog Point |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SSDPM120035
SKU: 833178
Product Code: SSDPM120035
SKU: 833178
All Stores Availability:
42 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$6,692.53 Per 100
Ex Tax: $6,084.12
Box Quantity: 100Ex Tax: $6,084.12
Qty:
- OR -


