SOCKET SET SCREW DOG POINT PLN M8-1.25 X 40MM
SOCKET SET SCREW DOG POINT PLN M8-1.25 X 40MM
| Diameter | 8mm |
| Diameter in mm | 8.00mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Grub |
| Length | 40mm |
| Material | Alloy |
| Quick find or apn | Sm8/40D |
| Spec 1 | Din 915 / Alloy Steel |
| Thread | M8 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
| Type | Dog Point |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SSDPM080040
SKU: 833124
Product Code: SSDPM080040
SKU: 833124
All Stores Availability:
10 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$4,038.73 Per 100
Ex Tax: $3,671.57
Box Quantity: 200Ex Tax: $3,671.57
Qty:
- OR -


