SOCKET SET SCREW KNURL POINT ALLOY PLN UNF 1/4 X 1/2
SOCKET SET SCREW KNURL POINT ALLOY PLN UNF 1/4 X 1/2
| Diameter | 1/4" |
| Diameter in mm | 6.35mm |
| Drive | Hex |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Grub |
| Length | 1/2'' |
| Quick find or apn | Snf14/12K |
| Spec 1 | Ansi B18.3 / Astm F912 |
| Thread | 1/4" |
| Thread type | UNF |
| Type | Knurl Point |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SSKPF060050
SKU: 111273
Product Code: SSKPF060050
SKU: 111273
All Stores Availability:
10 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$1,404.85 Per 100
Ex Tax: $1,277.14
Box Quantity: 100Ex Tax: $1,277.14
Qty:
- OR -


