SOCKET SET SCREW KNURL POINT PLN M6-1.00 X 50MM
SOCKET SET SCREW KNURL POINT PLN M6-1.00 X 50MM
| Diameter | 6mm |
| Diameter in mm | 6mm |
| Drive | Hex |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Grub |
| Length | 50mm |
| Material | Alloy |
| Quick find or apn | Sm6/50K |
| Spec 1 | Iso 4029 / Alloy Steel |
| Thread | M6 |
| Thread type | Metric |
| Type | Knurl Point |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SSKPM060050
SKU: 821092
Product Code: SSKPM060050
SKU: 821092
All Stores Availability:
294 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$2,224.19 Per 100
Ex Tax: $2,021.99
Box Quantity: 100Ex Tax: $2,021.99
Qty:
- OR -



