SOCKET SET SCREW KNURL POINT PLN M8-1.25 X 16MM
SOCKET SET SCREW KNURL POINT PLN M8-1.25 X 16MM
| Diameter | 8mm |
| Diameter in mm | 8.00mm |
| Drive | Hex |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Grub |
| Length | 16mm |
| Material | Alloy |
| Quick find or apn | Sm8/16K |
| Spec 1 | Iso 4029 / Alloy Steel |
| Thread | M8 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
| Type | Knurl Point |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SSKPM080016
SKU: 821110
Product Code: SSKPM080016
SKU: 821110
All Stores Availability:
325 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$694.63 Per 100
Ex Tax: $631.48
Box Quantity: 100Ex Tax: $631.48
Qty:
- OR -



