SOCKET SHOULDER SCREW PLN 10MM X 16MM M8-1.25
SOCKET SHOULDER SCREW PLN 10MM X 16MM M8-1.25
| Diameter | 10mm |
| Diameter in mm | 10mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Shoulder |
| Length | 16mm |
| Material | Class 12.9 |
| Quick find or apn | Hm10/16 |
| Spec 1 | Iso 7379 H8 / Class 012.9 |
| Thread | M10 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SSHPM100016
SKU: 537146
Product Code: SSHPM100016
SKU: 537146
All Stores Availability:
148 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$8,004.61 Per 100
Ex Tax: $7,276.92
Box Quantity: 25Ex Tax: $7,276.92
Qty:
- OR -



