SOCKET SHOULDER SCREW PLN 16MM X 30MM M12-1.75
SOCKET SHOULDER SCREW PLN 16MM X 30MM M12-1.75
| Diameter | 16mm |
| Diameter in mm | 16mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Shoulder |
| Length | 30mm |
| Material | Class 12.9 |
| Quick find or apn | Hm16/30 |
| Spec 1 | Iso 7379 H8 / Class 012.9 |
| Thread | M16 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SSHPM160030
SKU: 537246
Product Code: SSHPM160030
SKU: 537246
All Stores Availability:
62 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$17,777.08 Per 100
Ex Tax: $16,160.98
Box Quantity: 25Ex Tax: $16,160.98
Qty:
- OR -



