SOCKET SHOULDER SCREW PLN 20MM X 70MM M16-2.00
SOCKET SHOULDER SCREW PLN 20MM X 70MM M16-2.00
| Diameter | 20mm |
| Diameter in mm | 20mm |
| Finish | Black Oxide |
| Head | Shoulder |
| Length | 70mm |
| Material | Class 12.9 |
| Quick find or apn | Hm20/70 |
| Spec 1 | Iso 7379 H8 / Class 012.9 |
| Thread | M20 |
| Thread pitch | |
| Thread type | Metric |
Brand: BRANDS MAY VARY
Product Code: SSHPM200070
SKU: 537298
Product Code: SSHPM200070
SKU: 537298
All Stores Availability:
44 In Stock. Click for branch-specific stock levels.
Price:
$71,463.58 Per 100
Ex Tax: $64,966.89
Box Quantity: 25Ex Tax: $64,966.89
Qty:
- OR -



